Snaplok – rotačný systém na čistenie komínov

SnapLok – Náradie pre PROFI kominárov

SnapLok® je najnovšou generáciou rotačnej technológie Power Sweeping s niekoľkými patentmi. Poskytuje najmodernejšie technológie a inovatívne produkty za prijateľnú cenu. Vaša práca bude jednoduchšia a rentabilnejšia.

Rad inovatívnych produktov SnapLok® bol vyvinutý profesionálnym kominárom a expertom na čistenie komínov v USA s viac ako 25 ročnými skúsenosťami.

S čistiacim rotačným systémom SnapLok® vyčistíte dymovod s komínom rýchlo a dôkladne. Komponenty sa ľahko spájajú, unikátnu dvojitú bajonetovú spojku – patentované dvojité tlačidlo push & lock. Tento spoj je extrémne silný a umožňuje rýchle spojenie tyčí. Zasunutím a miernym otočením tyče dvojité tlačidlá zapadnú na svoje miesto.Systém SnapLok® používajú na svoju prácu profesionálni kominári vo viac ako 24 krajinách po celom svete. Stante sa jedným z nich.

VÝHODY SYSTÉMU SNAPLOK

 • Pripojenie zatlačením – Push connect – nemusíte stláčať tlačidlá
 • Rýchle a ľahlé odpojenie
 • Silný uzamykací systém pomocou dvojitého tlačidla
 • Dvojité uzamykateľné tlačidlo umožňuje rotačné čistenie v smere aj proti smeru hodinových ručičiek
 • Možnosť čistenia zhora nadol aj zdola nahor
 • Každý jeden komponent Snaplok sa dá spolu spojiť
2

PUSHnLOCK – unikátna patentovaná bajonetová spojka s dvojitým tlačidlom.

Najrýchlejší systém spojenia tyčí na trhu.

Tyče systému SnapLok sú užívateľsky najprijateľnejšie na trhu. Jednoducho spojíte tyče dokopy a jemne ich pootočíte kým budete počuť ich uzamknutie. Zvyčajne je potrebné ¼ otočenie. Pre pripojenie k nášmu systému “Push Lock” nie je potrebné stláčať tlačidlá.

VHODNÉ SKRUTKOVAČE

Odporúčame používať kvalitné akumulátorové vŕtačky s 18V batériou alebo viac, ktoré majú nastaviteľnú klznú spojku resp. krútiaci moment a minimálne 4.0Ah.

Čím vyššie Ah tým lepšie, pretože poskytne viac energie a dlhšiu dobu prevádzky.

Odporúčame si zakúpiť náhradné batérie a rezervný adaptér, vyhnete sa tým zbytočným prestojom.

Vŕtačky s vysokým napätím (24v – 36v) sú vhodné pri čistení väčších dymovodov, pri používaní 18mm alebo 20mm pevných nylonových tyčí. Môžu sa tiež použiť pri odstraňovaní vtáčieho či osieho hniezda alebo pri rozbíjaní/odstraňovaní keramickej vložky.

Neodporúčame sieťovú vŕtačku, pretože pracuje pri príliš vysokých otáčkach a zvyčajne nemá nastaviteľnú spojku.

Bez klznej spojky hrozí nebezpečenstvo poranenia, ak sa tyče zaseknú resp. čistiace hlavy zachytia v komíne. Spojka vŕtačku zastaví, takže nedôjde k úrazu zápästia.

Odporúčame:

 • DeWalt – 42 NM
 • Makita DHP482 – 60 NM
 • Makita DHP458 – 88 NM
 • Milwaukee – 135 NM
5
6

ČISTIACE LANKÁ:

 • Vyrobené z ko-polyméru, nie z nylónu!
 • Nylón stráca tvar pri otáčkach, je mäkký a má veľmi malú životnosť.
 • Tvarované hrany pre lepší výsledok
 • 2 hrúbky, 2.7mm and 4.0mm.
 • Väčšinou 2.7mm lanko sa používa na menšie priemery s horším prístupom a nie je take agresívne ako 4.0mm lanko

TYČE A PRÚTY

Prúty 8 a 10mm sú vyrobené z extrémne odolného pevného nylonu, štvornásobne zalisovaná spojka z nehrdzavejúcej ocele s dvojitými tlačidlami pre dvojité zabezpečenie. Sú extrémne flexibilné, vhodné na ohyby do 90 ̊, ideálne pre viacvrstvové komíny, olejové, plynové, biomasové, peletkové dymovody a potrubia s priemerom 8-15 cm. Spojky majú šírku iba 16 mm.

1
2

SNR8 a 10 sa môžu pripojiť k väčším tyčiam pomocou adaptéra (ADPT305).

3

Tyče SNR 12 mm sú veľmi ľahké a zároveň pevné, ohyb 90 stupňov zvládnu s ľahkosťou. Vysoko flexibilné a vhodné na čistenie dymovodov cez spotrebič. Vhodné na čistenie dymovodov a komínov s priemerom 12-20 cm.

SNR 15mm nylonové tyče majú dobrú pružnosť a v kombinácii s ich pevnosťou majú širokú škálu využitia s rôznymi nástavcami, vhodné na každodenné použite, čistenie a odstraňovanie pevných usadenín zo spalinovej cesty.

SNR 18mm nylonové tyče sú extrémne odolné, pomerne tuhé (s miernym ohybom), používajú sa na čistenie väčších dymovodov alebo odstraňovanie dechtu zo spalinovej cesty.

SNR 20mm nylonové tyče sú extrémne odolné, veľmi tuhé a používajú sa na oddechtovanie, odstraňovanie hniezd a rozbíjanie starej keramickej komínovej vložky.

Tyče SNR 12, 15, 18, 20, 22 sú kompaktibilné, môžu sa teda spolu spájať bez nutnosti použitia redukcie.

4
5
6
7

ČISTIACE HLAVY A ŠPECIALIZOVANÉ HLAVY

 

Systém SnapLok ponúka riešenia pre rotačné čistenie všetkých druhov komínov, dymovodov a spalinových ciest o rôznych priemeroch.

Bežné čistenie, odfrézovanie dechtu, odstraňovanie dechtu, rozbíjanie starých keramických vložiek, odstraňovanie hniezd…to všetko zvládnete s jedným čistiacim systémom. Čistenie cez spotrebič, cez komínové dvierka alebo zo strechy…

KOMPAKTNÁ TAŠKA

Majte všetko, čo k svojej práci potrebujete v jednej kompaktnej prenosnej taške.

1
3

REDUKCIE

Nestrácajte čas šrobovaním tyčí. Systém ponúka rôzne redukcie na pripojenie bežných kominárskych hláv k tyčiam Snaplok. Pomocou týchto redukcií môžno pripojiť klasické kominárske kefy na manuálne čistenie.

REFERENCIE

“Veľmi pohodlné, praktické a hlavne extrémne účinné čistenie. Široký sortiment ihned k odberu. Jednoznačne odporúčam každému, kto sa kominárčine venuje profesionálne.”

Andrej Gasper

Muži v čiernom s.r.o., Banská Bystrica

”Rotačné náradie je vhodné na nepriame komíny. Vynikajúce na čistenie celej spalinovej cesty cez dvierka krbu, dymovod až po samotný prieduch komína. Vzhľadom na rôzne typy nadstavcov sa dá kombinovať na čistenie komínov z rôznych materiálov o rôznych priemeroch.“

Ing. Miroslav Krištofík

Kominár, Martin

”S ničím lepším na čistenie komínov som sa ešte nestretol.“

Michal Tomčala

Kominár, Stará Bystrica

Ako kominári sme používali teleskopické šrobovacie tyče, s rôznymi nadstavcami pri ktorých bolo potrebné zvoliť vhodný nadstavec a priemer podľa typu a rozmeru komína. V mnohých prípadoch po dlhom a i fyzicky namáhavom ručnom čistení nebol pri veľmi zadechtovanom komíne docielený želaný efekt a bolo nutné daný úkon opakovať. Po zakúpení Snaplocku sme absolvovali čistenie veľmi zadechtovaného a už aj dechtom zúženého komína, ktorý bol z časti nevyvložkovaný, z časti s keramickou a z časti s azbestovou vložkou. Niekoľko dní predtým sme sa daný komín snažili čistiť mechanickými kefami avšak bez želaného výsledku. Po prečistení Snaplockom sme z daného komína vybrali až 120 l sadzí. Pri inom prípade sa nám podarilo preraziť i suť, ktorá napadala do komína z rozpadnutého venca komína a následne sme komín do čista prečistili. Je to veľmi dobrý pomocník, šetriaci čas kominára s výborným efektom.

Matúš a Patrik Sakáčovci

Kominárstvo u dvoch bratov s.r.o., Topoľčany

Pre viac informácií o systéme SnapLok nás neváhajte nás kontaktovať. Pomôžeme Vám vybrať ten správny systém podľa Vašich potrieb.

snaplok@termovision.sk

+421 907 394 855