Sme distribútor kominárskeho profi náradia SnapLok pre Slovensko a Českú republiku.

O náradí Snaplok

Kominárske náradie SnapLok® je najnovšou generáciou rotačnej technológie Power Sweeping s niekoľkými patentmi. Poskytuje najmodernejšie technológie a inovatívne produkty za prijateľnú cenu. Rotačný systém zjednodušuje prácu každého kominára. 

Rad inovatívnych produktov SnapLok® bol vyvinutý profesionálnym kominárom a expertom na čistenie komínov v USA s viac ako 25 ročnými skúsenosťami.

S čistiacim rotačným systémom SnapLok®  vyčistíte dymovod s  komínom rýchlo a dôkladne. Komponenty systému SnapLok® Power Sweep využíva na spojenie unikátnu dvojitú bajonetovú spojku – patentované dvojité tlačidlo push & lock. Táto konštrukcia spojenia je extrémne silná a umožňuje rýchle spojenie tyčí. Zasunutím a miernym otočením tyče  dvojité tlačidlá zapadnú na svoje miesto.

Systém SnapLok®  používajú na svoju prácu profesionálni kominári  vo viac ako 24 krajinách po celom svete. Stante sa jedným z nich.

PRIPRAVUJEME PRE VÁS NOVÝ KATALÓG

Napíšte nám na snaplok@termovision.sk alebo zavolajte 0907 394 855 a katalóg Vám pošleme

PRÚTY A TYČE NA ČISTENIE

Všetky prúty je možné kombinovať a spolu spojiť na Vami požadovanú dĺžku.

Prúty 8 mm a 10 mm  vyrobené z extrémne odolného pevného nylonu,  štvornásobne zalisovaná spojka z nehrdzavejúcej ocele je odolná voči korózii. Prúty  sú extrémne flexibilné, vhodné na ohyby do 90 ̊, ideálne pre viacvrstvové komíny, olejové, plynové, biomasové, peletkové dymovody a potrubia s priemerom 8-15 cm. Spojka má šírku iba 16 mm. Prúty 8 a 10 mm môžu byť pripojené k väčším tyčiam (12,15,18,20,22mm) pomocou adaptéra (ADPT305).

Tyče 12 mm sú  vyrobené z extrémne odolného pevného nylonu, štvornásobne zalisované k spojkám na oboch koncoch tyče. Spojky na 12mm tyčiach sú vyrobené z anodizovaného leteckého hliníka, takže nedochádza ku korózii. Tieto tyče sú veľmi ľahké, ale zato veľmi pevné, hravo zvládnu ohyb 90 stupňov. Vysoko flexibilné a vhodné na čistenie dymovodov cez spotrebič. Vhodné na čistenie dymovodov a komínov s priemerom 12-20 cm.

15mm nylonové tyče majú dobrú pružnosť a v kombinácii s ich pevnosťou majú širokú škálu využitia, možnosť spojenia s rôznymi nástavcami, vhodné na každodenné čistenie a  odstraňovanie pevných usadenín zo spalinovej cesty.

18mm nylonové tyče sú extrémne odolné, pomerne tuhé (s miernym ohybom) a používajú sa na čistenie väčších dymovodov alebo na mechanické odstraňovanie dechtu zo spalinovej cesty.

20mm nylonové tyče sú extrémne odolné, veľmi tuhé a používajú sa na oddechtovanie a odstraňovanie hniezd.

22 mm polypropylénové tyče sú určené pre čistenie vysokých komínov alebo pre všetky typy ručného čistenia. Sú ľahké, odolné a polotuhé. Možnosť pripojenia niekoľko 15mm pevných nylonových tyčí ako vodcu na pomoc pri vedení ohybmi.

Hliníkové tyče 22 mm fungujú skvele v dymovodoch pripojených k spotrebičom s vyšším výkonom a sú určené na použitie v spojení s 22 mm polypropylénovými tyčami na výškové práce vo vysokých dymovodoch, najmä v šachtách. Sú ľahké, odolné a tuhé.

ČISTIACE HLAVY

SnapLok navrhol  inovatívne čistiace hlavy, naďalej zlepšuje dizajn, funkciu a jednoduchosť používania. Hlavy sú odolné s ľahko vymeniteľnými lankami, oceľovými káblami alebo reťazou.

KAŽDODENNÉ ČISTENIE KOMÍNOV A DYMOVODOV

Vhodné na bežné čistenie všetkých komínov, vrátane nerezových. Na čistenie sa využívajú 6-hranné priemyselné nylónové lanká, ktoré sú veľmi šetrnné aj k nerezový komínom.

ODSTRAŇOVANIE DECHTU A PEVNÝCH NÁNOSOV

Vhodné predovšetkým na mechanické odstraňovanie dechtu z murovaných tehlových komínov, keramických komínov a komínov s hlinenou vložkou. Ak nie je vhodné použitie reťazovej hlavy, aby nedošlo k poškodeniu komínovej vložky, použite hlavy s oceľovým lankom – CableLoop alebo CableWhip, ktoré sú menej agresívne ako reťazová hlava. Fungujú skvele pri odstraňovaní glazovaného dechtu alebo cementových výbežkov.

ČISTIACA HLAVA DEATH STAR

Extrémne výkonná a účinná hlava vyrobená z jedného kusu leteckého hliníka, dodáva sa so spojkou ScrubShaft, ktorá pomáha centralizácii hlavy v spalinovej ceste.

PRÍSLUŠENSTVO

Systém SnapLok ponúka množstvo príslušenstva, aby ste mohli odviesť dokonalú a čistú prácu. S rotačným systémov SnapLok budete vždy pripravený v každej situácii a nič Vás neprekvapí.

Rôzne adaptéry na pripojenie k akumulátorovej vŕtačke alebo k spojenie malých prútov k čistiacim tyčiam.

Spojenie ku starému náradiu so závitom M10 a M12.

Rotačný hriadeľ.

Ventilátor na vyfúkavanie ľahších usadenín von zo spalinovej cesty.

Prenosné tašky v dvoch variantách pre 90cm prúty a 1m dlhé prúty.

ODBLOKOVANIE UPCHATÝCH KOMÍNOV

Účinné hlavy na prerážanie zanesených komínov. Vyrobené z jedného kusu leteckého hliníka alebo pevného priemyselného nylonu s oceľovým lankom, ukončené zalisovanými hlavicami z nehrdzavejúcej ocele. Pre väčší účinok pripojte spojku ScrubShaft.

 Pomôžeme Vám zostaviť ten správny rotačný systém podľa Vašich potrieb.

0907 394 855

snaplok@termovision.sk